نتایج جستجو برای عبارت :

فروش آب قنات رودکیه توسط احمد فرزند محمد جعفر نراقی به شیخ محمد(جعفری) فرزند شیخ جعفر نراقی 144 سال قبل - سند شماره 271

بسم اله خیرالاسماءالحمدالله الذی احل البیع والشری و حرم الغصب و الربا و صل علی محمد وآله.وبعد حضور یافت در عالی محفل شرع مطاع عالیحضرت سعادت آیت آقا احمد خلف مرحمتشان فخرالحاج حاجی محمد جعفر نراقی و دانسته و فهمیده بیع نمود و بفروخت لازما جازما صحیحا شرعیا قطعیا در حالت مایصح عنه الاقاریر الشرعیه به عالیحضرت آقا شیخ محمد خلف مرحوم آقا شیخ جعفر نراقی همگی و تمامی مجری المیاه یکطاق شایع کامل از جمله بیست طاق آب قنات رودکیه علیا(الان به روکی
سلیقہ ایک ہی جیسا محمد اور جعفر کا
قرینہ ایک ہی ابھرا محمد اور جعفر کا
ہے ریشہ ایک ہی حقا محمد اور جعفر کا
نہیں فرق اک نہیں ابن محمد اور محمد میں
شمائل میں خصائل میں فضائل اور ابجد میں
نتیجہ ایک ہی نکلا محمد اور جعفر کا
ادامه مطلب
سلیقہ ایک ہی جیسا محمد اور جعفر کا
قرینہ ایک ہی ابھرا محمد اور جعفر کا
ہے ریشہ ایک ہی حقا محمد اور جعفر کا
نہیں فرق اک نہیں ابن محمد اور محمد میں
شمائل میں خصائل میں فضائل اور ابجد میں
نتیجہ ایک ہی نکلا محمد اور جعفر کا
ادامه مطلب

میلاد امام جعفر صادق و پیامبر (ص)

تو آمدی و جهان غرق در خِرَد می‌شد
دلیل‌ها همه با عشق مستند می‌شد
تو آمدی پر و بالی دهی به این دل‌ها
به پای درس تو هفت آسمان رصد می‌شد
میلاد رسول اکرم و ولادت امام جعفر صادق (ع) بر همگان مبارک باد

پیام تبریک میلاد رسول اکرم و امام جعفر صادق

درخلوت شب آمنه زیبا پسری زاد
 تنها نه پسر بربشریت پدری زاد
 در فتنه بیدادگران دادگری زاد
چشم همه روشن که چه قرص قمری زاد 
 میلاد رسول اکرم (ص) و امام جعفرصادق (ع) بر ه
جعفر بن ابیطالب در جنگ موته به شهادت رسید، پیامبر اکرم دست یتیمی بر سر ۳ فرزند(عبدا...،عون،محمد،)کشید،وفرمود:ان له جناحین فی الجنه من یاقوت احمر،برای او دو بال در بهشت است،وفرمودند:غذا را برای خانواده جعفر ببرند،واین سنت شد،که کسی که از دنیا میرود،دیگران برایآنها غذا درست کنند ،وبه خانه آنها ببرند.
*دو  ہی  ذاتیں  سمجھی  ہیں مرتبہ  محمد (ص) کا**اک وصی محمد (ص) کا اک خدا محمد (ص) کا*
*سوچیئے کہ پھر چہرہ ہوگا کتنا نورانی**چاند بن گیا ہے جب نقش پا محمد (ص) کا*
*مسند محمد پر جعفر آنے والے ہیں**پھر جہان دیکھے گا آئینہ محمد کا*
*پھر  سے  ہر  طرف ہوگا  تذکرہ محمد (ص) کا**جعفر (ع) آ کے کھولینگے مدرسہ محمد (ص) کا*
*آ کے باب صادق پر بو حنیفہ یوں بولے**مجھکو مل گیا لوگو اب پتہ محمد ص کا*
*یہ امام صادق (ع) ہیں  یہ فقط وہ کہتے ہیں**جو کہا خدا کا ہے جو کہا محمد (ص) کا*
*اے نب
حسن بن عیسی گوید چون امام حسن عسگری ع در گذشت مردب از اهل مصر بمکه امدو مالی متعلق بناحیه همراه داشت دران باره اختلاف پبداشد  بعضی از مردم گفتنداما م عسگریع بدون فرزند مرده و جانشبن او همان جعفر   کذاب است برخی گفتند او فرزند بجا گذاشته حسن بن عیسی مردیرا که کنیه اش ابو طالب بود  همراه نامه بسامره فرستاد او نزد  جعفر امد واز دلبل وبرهان خواست جعفر گفت اکنون حاضر نیست او بدر خانه امد ونامه را باصحاب ما داد جواب امد خدا در باره رفیقت حسن بن  عی
مصالحه صحیحه شرعیه شرطیه خیاریه نمود عالیشان ملا حسین وَلد مرحوم کربلائی احمد ساکن قریه دره باغ(دره باغ روستایی از توابع جاپلق شهرستان ازنا استان لرستان) ....مقدار و موازی دو خروار ... گندم آبی کله سرخه از جنس دره باغ که هر خرواری یکصد مَن به وزن هشت عباسی(سکه‌های زمان شاه عباس را عباسی می گفتند) بوده باشد در ضمن مشهدی آقاجانی نراقی(احتمالا مشهدی آقاجان فرزند آقا محمد علی نراقی) بمبلغ دو تومان و پنجهزار رایج معاملات عددی بیست و چهار نخود وزن ق
امامت معصومین علیهم السلام و غیبت امام زمان علیه السلام در کلام رسول خدا صلی الله علیه و آله
الفضل بن شاذان فی كتاب إثبات الرجعة : عن فضالة بن أیوب ، عن أبان بن عثمان ، عن محمد بن مسلم قال : قال أبو جعفر ؟ ، قال رسول الله له العلی بن أبی طالب علیهما السلام : یا علی أنا أولى بالمؤمنین من أنفسهم، ثم أنت یا علی أولى بالمؤمنین من أنفسهم ، ثم الحسن، ثم الحسین ، ثم علی بن الحسین ، ثم محمد بن علی ، ثم جعفر بن محمد ، ثم موسی بن جعفر ، ثم علی بن موسى، ثم محمد
  ابو جعفر  گوید ابو عبدا لله جعفر  بن محمد ع در 65 سالگی بسال 148 در گذشت   بعداز مام باقر ع 34 سال زندگی. کرد  8 یونس بن یعقوب گوید  شنبدم موسی بت جعفر ع میعرمو دمن پدرم را در دوجامهشطوی که لباس احرامش بود و نیز با یکی  از پیراهنهای  خودش و عمامه  علی بن الحسین ع و بردیکه  انرک بچهل  دینار خربده بود کفن کرد توضیح شطا نام قریه  ایست نزدیک   مصر که پارچه هایی را که در انجا میبافند شطوی مینامندو برد بضم باه  پارچه راه راهی بود که بدوش میانداختند ونو
 دانلود کتاب اندیشه اسلامی ۱ سبحانی

دانلود فایل

دانلود کتاب اندیشه اسلامی 1 آیت الله جعفر سبحانی دکتر محمد ...offering.ghalamirani.ir › html Translate this page دانلود کتاب اندیشه اسلامی 1 آیت الله جعفر سبحانی دکتر محمد محمدرضایی | offering | 2087. سلام و عرض ادب فراوان خدمت شما پژوهشگر عزیز و دوستدار علم. خرید فایل ... دانلود کتاب اندیشه اسلامی ۱ سبحانیdlebook44-byn.atrinblog.ir › post68... Tran
۱۳۳۴/۵/۱۵قراردادبین اینجانب احمد صدقی(احمد یوسفی فرند نایب حسین خان نراقی ) و آقای سیدحسن(حسینی) ولد مرحوم آقا سید محمد نراقی برای کشت و زرع چهار طاق آب و ملک مزرعه محمد آباد را بشرح زیر .اول - قرار شد از پائیز ۱۳۳۴ چهار طاق آب و مِلک مزرعه را در اختیار آقا سید حسن بگذاریم و زمین هائی را هم که تعیین می شود و یا اعیانی می باشد به او واگذار کنیم که تا سه سال کشت و زرع نموده محصول آنرا بشرح زیر تقسیم نمائیم .۱-گندم.جو.نخود.لوبیا.سیب زمینی.پیاز.گلوزه ک
آریانانیوز: بازداشت شدگان اعتراف نموده اند که توسط ظاهر (داعی)، محمد معروف (راسخ)، مبشر(مسلمیار) و ابوعبیدالله متوکل به گروه تروریستی داعش جلب و جذب گردیده بودند...

در اعلامیه ریاست عمومی امنیت ملی آمده: نیروهای قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی در یک عملیات هدفمند یک شبکه گروه تروریستی داعش را که مسوولیت جلب و جذب و سازماندهی حملات تروریستی و تخریبی را به‌عهده داشتند از مربوطات شهر کابل بازداشت نمودند.
اعلامیه افزوده: بازداشت شدگان هر یک؛ م
- سفیان بن عیینة گفت: جابر بن یزید الجعفی را ترک کردم و از او چیزی نشنیدم؛ زیرا او می‌گفت: رسول خدا (ص) علی را فراخواند و آن چه [از خدا] تعلیم دیده بود به او آموخت؛ سپس علی، حسن را پیش خود خواند و آن چه [از رسول خدا] آموخته بود به او تعلیم داد؛ سپس حسن، حسین را خواند و آن چه [از پدرش] آموخته بود به او آموخت؛ سپس حسین پسرش [علی بن الحسین] را فراخواند و آن چه فراگرفته بود به او آموخت. سپس جابر این سخن را ادامه داد تا [پس از ذکر محمد بن علی] به جعفر بن محمّد
قطره‌ای از مناقب معصومین علیهم السلام در کلام رسول خدا صلی الله علیه و آله
ابن شاذان قمی رضوان الله علیه روایت کرده است:
حدثنی محمد بن عبد الله بن عبیدالله بن مرة رحمه الله قال : حدثنا عبد الله بن محمد البغوی قال : حدثنی علی بن الجعد ، قال : حدثنی أحمد بن وهب بن منصور ، قال : حدثنی أبو قبیصة شریح بن محمد العنبری ، قال : حدثنی نافع ، عن عبد الله بن عمر ابن الخطاب قال : قال رسول الله صلى الله علیه‌ وآله لعلی بن أبی طالب علیهما السلام : یا علی أنا نذیر

پیامبر و دوازده امام صلوات الله علیهم در روز قیامت
شیخ محمد بن احمد بن شاذان قمی رضوان الله علیه روایت کرده است:
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: در روز قیامت من در کنار حوض کوثر بر شما وارد می‌شوم، در حالی که ای علی، شما ساقی کوثر و حسن دورکننده دشمنان و حسین امر کننده دوستان و محبان به سوی حوض کوثر است و علی بن الحسین اولین کسی است که در آب کوثر دست می‌کند و محمد بن علی آب حوض کوثر را میان شیعیان تقسیم می‌کند و جعفر بن محمد شیعیان ر
تقویم شیعه
بیست و نهم جمادی الثانی
وفات حضرت ام کلثوم علیها السلام
جناب ام کلثوم علیها السلام، چهار ماه پس از بازگشت از کربلا به مدینه از دنیا رفتند. پدرشان مولی الموحدین امیر المؤمنین علیه السلام و مادرشان حضرت زهرای مرضیه علیها السلام است. صاحب ریاحین الشریعة به نقل از اعیان الشیعة می‌فرماید: امیر المؤمنین علیه السلام آن مخدره را به عون بن جعفر طیار تزویج نمودند. آنچه در مورد ازدواج ام کلثوم علیها السلام با غیر عون بن جعفر نقل شده از باف
قطره‌ای از مناقب معصومین علیهم السلام در کلام رسول خدا صلی الله علیه و آله

ابن شاذان قمی رضوان الله علیه روایت کرده است:

✍ حدثنی محمد بن عبد الله بن عبیدالله بن مرة رحمه الله قال : حدثنا عبد الله بن محمد البغوی قال : حدثنی علی بن الجعد ، قال : حدثنی أحمد بن وهب بن منصور ، قال : حدثنی أبو قبیصة شریح بن محمد العنبری ، قال : حدثنی نافع ، عن عبد الله بن عمر ابن الخطاب قال : قال رسول الله صلى الله علیه‌ وآله لعلی بن أبی طالب علیهما السلام : یا علی أن
امام زمان علیه السلام در کلام امام حسن عسکری علیه السلام
ابو القاسم خزاز قمی قدس سره عالم بزرگ شیعه روایت کرده است:
حدثنا محمد بن علی، قال حدثنا المظفر بن جعفر العلوی، السمرقندی، قال حدثنا جعفر بن مسعود العیاشی، عن أبیه، عن احمد بن علی بن كلثوم، عن احمد بن علی الرازی، عن احمد ابن اسحاق بن سعد، قال: سمعت أبا محمد الحسن بن علی العسكری علیهما السلام یقول: الحمدلله الذی لم یخرجنی من الدنیا حتى أرانی الخلف من بعدی، ما اشبه الناس برسول الله صلى ال
امام صادق ع فرمود نجاشی دنبال جعفر بن ابیطالب  و اصحابش فرستاد آنها وارد شدند نجاشی در اتاقی روی خاک نشسته و جامه های کهنه پوشیده بود جعفر گوید چون اورا بآنحال دیدیم از او بترسیدم که مبادا دیوانه شذه باشد چون وضع و پریدگی چهره مارا دید گفت سپاس خدایی که محمد ص را یاری کرد و چشمش را روشن نمود شمارا مژده ندهم گفتم پادشاهاچرا گفت اکنون بکی ار کار ااگاههای مناز سر زمین شما آمد و بمن گزارش داد که خدای عزوجل   پیعمبرش محمد ص را یاری فرموده ود سمنش
#حدیث_مهدوی 
امام زین العابدین(ع)
«ابو خالد کابلی می گوید: به خدمت امام زین‌العابدین علیه‌السلام وارد شدم و عرض کردم: ای فرزند پیامبر! به من خبر ده از کسانی که خداوند اطاعت آنها را بر من واجب کرده و محبت آنها را بر من فرض نموده، و بر همگان واجب است که بعد از رسول اکرم صلی الله علیه و آله از آنها پیروی کنند. فرمود:«ای کنگر! «اولی الأمر» که خدای تبارک و تعالی آنها را بر مردم، امام واجب الاطاعه قرار داده، امیر مومنان علی بن ابی طالب علیه‌السلام، س
در ستایش حضرت موسی بن جعفر(ع)ای مرد خدا،شمیم باران داریدر ملک وجود خود گلستان داریکوچه شود از یمن عبورت خوشبوهمراه خودت فصل بهاران داریدو و بر تو پرنده ها می چرخندمانند همیشه ای سخی نان داریپیداست تو را به چهره نور ملکوتدر سینه خود کتاب قرآن داریگویند به تو حضرت موسی الکاظمچون خشم فرو خوری و پنهان داریدارند به تو توسل اصحاب خردو اندر حرمت همیشه مهمان داریخرگاه تو باشد ای شهنشه،دلهافرزند و نوه به خاک ایران داریبا ظلم و ستم ستیز کردی همه عمر
معمولا هر والدینی به روش متفاوتی فرزند خود را تربیت می‌کند و از سبک های فرزند پروری مختلفی استفاده می‌کند که گاهی این روش‌ها و سبک‌های تربیتی مفید است و باعث رشد فرزند می‌شود، اما گاهی هم این روش‌های تربیتی نادرست هستند و باعث آسیب فرزند می‌شوند. برای اینکه بتوانید بهترین سبک را انتخاب کنید لازم است اطلاعات کافی در رابطه با هریک از آن‌ها داشته باشید. هر کدام از سبک‌های فرزند پروری مزایا و معایب خاص خودشان را دارند که در ادامه به صورت ک
مختصری از زندگی نامه امامزاده زکریا مدفون در شهرستان رودان بخش زیارتعلی روستای
 عباس آباد منطقه گرمنو
نسب شریف امامزاده زکریا مدفون در روستای عباس آباد شهرستان رودان با واسطه به امام حسن مجتبی (ع) منتهی می شود که از قرار ذیل می باشد :
سید زکریا بن حسین بن محمد بن جعفر بند حسین بن ابی جعفر محمد بن زید ابی الحسین السیرافی بن حسین بن زید الاسود بن ابراهیم بن ابی عبدالله  محمد بن ابی محمد قاسم الرسی بن ابراهیم طباطبا بن ابراهیم الغمر بن حسن الم
در کتب تاریخی تعداد فرزندان حضرت علی بن الحسین علیه السلام متفاوت ذکر شده است.در کتاب « مناقب » فرزندان امام 12 نفر، در کتاب « کشف الغمه » 9 نفر (همگی پسر) و در کتاب «موالید اهل البیت» 8 نفر ذکر شده است.بعضی مورخین امام را دارای ده پسر و چهار دختر، و «ابن سعد » در « طبقات » دارای 17 فرزند می‌دانند.اما شیخ مفید فرزندان امام را پانزده نفر می‌داند:1- امام محمد باقر علیه السلام ملقب به ابو جعفر که مادرش فاطمه ام عبدالله ، دختر حضرت امام حسن مجتبی ع
بسم الله

توقیع مبارک از ناحیه مقدسه به وسیله جناب محمد بن عثمان (رضوان الله علیه)عن ابی الحسین محمد بن جعفر الاسدی، قال کان فیما ورد علی من الشیخ ابی جعفر محمد بن عثمان العمری قدس الله روحه فی جواب مسائلی الی صاحب الزمان(علیه السلام):
ادامه مطلب
افراد زیادی در طول تاریخ وجود دارند که توانسته اند به دستاوردهای مهمی دست یابند و در زندگی خود و دیگران تاثیر بسزایی بگذارند و نام خود را در آینده زنده نگه دارند. رشته های متعددی در سراسر جهان وجود دارند که افرادی بزرگی را در خود دیده اند که یکی از آن ها حقوق است. رشته حقوق یکی از مهم ترین زمینه ها در هر جامعه ای به شمار می رود؛ به همین دلیل چهره های علمی این رشته در نزد افراد جایگاه خاصی دارند. یکی از این چهره ها دکتر ناصر کاتوزیان می باشد.
حقو

باسمه تعالیخاندان پیامبر اسلامعبداللهغزل۲
کرد جد مصطفی ، عهد و قراری با خداگر دهی ما را پسر، از ده کنم یک را فدا
می کنم قربانی یزدان، تنی از ده نفرگر شوم من صاحب اولاد ، ای ما را شفا
نذر جد مصطفی گردد محقق سوی حقصاحب فرزند می گردد،به اذن حق ورا
می زند قرعه کدامین دلبرش گردد هلاکمی شود قرعه به نام باب و جان مصطفی
باب احمد می شود نامش برون نه مرتبهبار آخر قرعه بر اشتر فتد ، در ماجرا
چون که عبدالله باشد، صاحب عز و مقاممی شود صد اشتری قربانی و جان
ﺮﺳﺪﻡ: ﺑﻬﺘﺮﻦ ﺭﺍﻩ ﺗﺮﺑﺖ ﺮﺩﻥ ﺴﺖ؟ﻔﺖ : ﻓﺮﺯﻧﺪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻣﺜﻞ ﻓﺮﺯﻧﺪ ﻫﻤﺴﺎﻪ ﺑﺰﺭ ﻦ !ﻔﺘﻢ: ﻮﻧﻪ؟ﻔﺖ : ﻭﻗﺘ ﻓﺮﺯﻧﺪ ﻫﻤﺴﺎﻪ ﺩﺭ ﺧﺎﻧﻪ ﺗﻮ ﻣﻬﻤﺎﻥ ﺍﺳﺖ ﺑﻪ ﺍﻭ ﺍﺣﺘﺮﺍﻡ ﻣﺬﺍﺭ،ﺣﺎﻟﺶ ﺭﺍ ﻣﺮﺳ،ﻭﻗﺘ ﺍﺯ ﻣﺪﺭﺳﻪ ﺑﺮﺸﺖ ﺍﺑﺘﺪﺍ ﺳﺮﺍﻍ ﻒ ﻭ ﻧﻤﺮﺍﺕ ﺍﻭ ﻧﻤﺮﻭ،ﺩﺭ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺑﺎ ﻧﻮﻉ ﻏﺬﺍ ﻧﻈﺮﺵ ﺭﺍ ﻣﺮﺳ،ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﺯﻣﺎﻥ ﺧﻮﺍﺑﺪﻥ ﺑﺎ ﺍﻭ ﻣﺸﻮﺭﺕ ﻣﻨ،ﻧﻈﺮ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺧﻠ ﺍﺯ ﻣﻮﺍﻗﻊ ﺟﻮﺎ ﻣﺸﻮ،ﻧﺰﺩ ﺍﻭ ﺑﺎ ﻫﻤﺴﺮﺕ ﺩﻋﻮﺍ ﻧﻤ
#حدیث_مهدوی 
پیامبر اکرم(ص)
الا و نحن بنو عبدالمطلب سادة اهل الجنة انا و علی و جعفر و حمزة و الحسن و الحسین و فاطمة و المهدی (علیه‌السلام) .
آگاه باشید که ما فرزندان عبدالمطلب: من و علی و جعفر و حمزه و حسن و حسین و فاطمه و مهدی (سلام الله علیهم)، سروران اهل بهشتیم .
سلیم بن قیس/ ص245
☆روز فرزند اَوَلی هایخانواده مبارک ☆
هر چند فرزند اول خانواده نیستم ولی حسود هم نیستم و به فرزند اولی ها تبریک میگم روز شون رو .
و یه تشکری هم کنم ازشون که پشتیبان و همدم و یار بقیه اعضای خانواده هستن و تو روزای سخت کنار پدر و مادر که نزارن کمبودی رو بقیه اعضای خانواده حس کنن
The Return of Jafar 1994,بازگشت جعفر,بدون سانسور,داستان انیمیشن The Return of Jafar,دانلود انیمیشن The Return of Jafar 1994 720p,دانلود انیمیشن بازگشت جعفر The Return of Jafar 1994,دانلود رایگان,دانلود زیرنویس فارسی انیمیشن The Return of Jafar 1994,دانلود مستقیم کارتون The Return of Jafar 1994,دوبله فارسی,زیرنویس کارتون بازگشت جعفر 1994,قسمت دوم کارتون علاء الدین,
ادامه مطلب
در کتب تاریخی تعداد فرزندان حضرت علی بن الحسین علیه السلام متفاوت ذکر شده است.در کتاب « مناقب » فرزندان امام 12 نفر، در کتاب « کشف الغمه » 9 نفر (همگی پسر) و در کتاب «موالید اهل البیت» 8 نفر ذکر شده است.بعضی مورخین امام را دارای ده پسر و چهار دختر، و «ابن سعد » در « طبقات » دارای 17 فرزند می‌دانند.اما شیخ مفید فرزندان امام را پانزده نفر می‌داند:1- امام محمد باقر علیه السلام ملقب به ابو جعفر که مادرش فاطمه ام عبدالله ، دختر حضرت امام حسن مجتبی ع
غرض اصلی از تحریر این کلام میمنت انجام و باعث کلی بر ترقیم این ارقام خجسته فرجام آنکه حاضر گردیدم اینجانب علی اکبر وَلد مرحوم آقا جعفر نراقی در حالت صحت نفس و کمال عقل و شعور دون الاکراه والاجبار بل بالطوع والرغبه والرضا والاختیار و بیع نمودم و بفروختم به بیع لازم جازم صحیح شرعی به اذن و تنفیذ زوجه خود صبیه مرحمت شان حاجی عبدالباقی نراقی به حره مخدره عفیفه صالحه صبیه مرحوم آقا عبدالعظیم من القصه زوجه عالیحضرت آقا محمدحسن ولد مرحوم آقا ابرا
پیامبر و دوازده امام صلوات الله علیهم در روز قیامت
شیخ محمد بن احمد بن شاذان قمی رضوان الله علیه روایت کرده است:
حدثنی محمد بن علی بن الفضل بن تمام الزیات رحمه الله قال : حدثنی محمد بن القاسم ، قال : حدثنی عباد بن یعقوب ، قال : حدثنی موسى بن عثمان قال : حدثنی الاعمش ، قال : حدثنی أبو إسحاق ، عن الحارث وسعید بن قیس عن علی بن أبی طالب علیه‌السلام قال : قال رسول الله صلى‌الله‌علیه‌وآله : أنا واردكم على الحوض وأنت یا علی الساقی ، والحسن الذائد والحس
تعداد بدنیا آوردن فرزند، بسته به تصمیم و نظر زوج ها دارد. برخی ترجیح می دهند فقط به یک فرزند بسنده و برخی هم حتی با وجود سه فرزند هنوز احساس می کنند که خانه شان آنگونه که باید شلوغ نیست. اینکه چه تعداد فرزند لازم و نیاز است بسته به هر خانواده متفاوت خواهد بود. بسته به شرایطی که پدر و مادرها از وضعیت مالی، اشتغال، و بعد روانی و اعصاب  متنغیر خواهد بود.

ادامه مطلب
دانلود
پاورپوینت خلاصه کتاب اندیشه اسلامی1 جعفر سبحانی تألیف دکتر محمد رضایی،
در قالب ppt و در 213 اسلاید، قابل ویرایش، شامل بخش اول: انسان و ایمان،
الف) ضرورت و منافع خودشناسی، ب) حقیقت انسان از دیدگاه قرآن، ج) ابعاد روح
و روان انسان، د) بحران

امیر المومنین علیه السلام باب هدایت
شیخ ابی جعفر برقی رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه روایت کرده است:
✍ عنه، عن محمد بن حسان السلمى، عن محمد بن جعفر، عن أبیه، قال: علی علیه السلام باب الهدى، من خالفهکان کافرا، ومن أنکره دخل النار. وفی روایة أبی حمزة، قال: سمعت أبا جعفر علیه السلام یقول: قال رسول الله صلى الله علیه وآله: التارکون ولایة علی، المنکرون لفضله، والمظاهرون أعداءه، خارجون عن الاسلام، من مات منهم على ذلک .
امام صادق علیه السلام فر
چگونه فرزند زیبا به دنیا آوریم؟
 خواص مواد غذایی و تغذیه
برای داشتن فرزند زیبا و با نمک چه کنیم؟
در زمان حاملگی و در 3یا 4 ماهگی به سیب قرمز سوره یوسف بخوانید و فوت کنید و به همسر خویش بخورانید تا فرزندی نیکو و زیبا نصیبتان شود.
ادامه مطلب
شیخ طوسی در کتاب «مصباح» در اعمال روز جمعه فرموده : جماعتی از اصحابمان ، از ابو المفضّل شیبانی خبر دادند، که گفت: ابو محمّد عبد اللّه بن محمّد عابد بدالیه حدیثی نقل کرد و به زبان خویش گفت : از مولای خود امام حسن عسکری علیه السّلام در منزلشان در سرّمن رأی، سال دویست و پنجاه و پنج خواسته ام، که بر من املاء فرماید، [ یعنی کلمه کلمه بگوید ] کیفیّت فرستادن صلوات بر پیامبر و جانشینان آن حضرت را ( صلوات اللّه علیهم ) ، و با خود کاغذ بزرگی حاضر کردم ، پس ب
١٧/١٧. عَلِیُّ‌ بْنُ‌ إِبْرَاهِیمَ‌، عَنْ‌ أَبِیهِ‌، عَنْ‌ جَعْفَرِ بْنِ‌ مُحَمَّدٍ الْأَشْعَرِیِّ‌، عَنْ‌ (۱) عُبَیْدِ اللّٰهِ‌ الدِّهْقَانِ‌، عَنْ‌ دُرُسْتَ‌، عَنْ‌ إِبْرَاهِیمَ‌ بْنِ‌ عَبْدِ الْحَمِیدِ، قَالَ‌: قَالَ‌ أَبُو عَبْدِ اللّٰهِ‌ عَلَیْهِ‌السَّلاَمُ‌: «أَکْمَلُ‌ النَّاسِ‌ عَقْلاً أَحْسَنُهُمْ‌ خُلُقاً»(۲).

ترجمه:
١٧/١٧.على بن ابراهیم، از پدرش، از جعفر بن محمد اشعرى، از عبیداللّٰه دهقان، از دُرست، از اب
به خاطر باور داشتن به «معنا» فکر می کردم روحی مؤمنانه تر از جعفر دارم. تا این که دیدم جعفر وقتی جسمِ قرآنش را دست می گیرد چه حس آرامشی دارد. دیدم که مفاتیح چه عزیز است برایش. دیدم که راحت تر از من می رود سراغ روضه ها و سخنرانی ها. حتی راحت تر سینه می زد، پس جعفر برای چه گریه می کرد؟ برای چه سینه می زد؟ جعفر می گفت حادثۀ کربلا جوری طراحی شده که هر کدام از اجزای حادثه به تنهایی تکانت دهد.

+ رست خیز (کآشوب 2) - دبیر مجموعه: نفیسه مرشدزاده
حضانت در واقع به معنای مشخص نمودن تکلیف فرزند برای نگهداری از او است . تا زمانی که پدر و مادر در کنار هم زندگی می کنند مشکلی در این خصوص وجود ندارد اما هنگامی که مشکلی در بین آن ها به وجود می آید حضانت فرزند مطرح می شود .در مورد حضانت یک قاعده کلی وجود دارد که طبق این قانون تا سن هفت سالگی حق نگهداری فرزند بر عهده مادر است . اما در برخی موارد استثنا نیز وجود دارد که حق حضانت طبق قوانین خاصی از زن گرفته می شود .
پرونده حق حضانت فرزند را به وکیل دعاو
حضانت فرزند در چه شرایطی با مادر است؟
حضانت به معنای حفظ کردن، در کنار گرفتن فرزند، پرورش دادن و او را به سینه چسباندن است.
در حقوق، به اقتدارِ قانونیِ شخص برای نگهداری و تربیت فرزند، حق حضانت فرزند گفته می‌­شود. واژه‌ی نگهداری، ناظر به تأمین نیازهای جسمانی همچون تهیه‌ی خوراک و پوشاک، و تربیت، ناظر به تأمین نیازهای اخلاقی و روحی همچون محبت کردن و تعلیم است؛ بنابراین شخصی که حضانت را برعهده گرفته، بدون دخالت در امور مالی و غیرمالیِ طفل ه
بررسی حضانت فرزند توسط مادر
مادران عموماً و مادران جامعه ایرانی خصوصاً دارای عواطف و دلبستگی شدید عاطفی به فرزند می‌باشند و دلبستگی‌ها و نگرانی‌های خاصی نسبت به فرزند و به خصوص فرزندان خردسال خود دارند. در این راستا در مواقع کشمکش‌های درونی خانواده وزمانی که در مورد زندگی زناشویی خود با همسر به بن‌بست می‌رسند، وقتی پای کودکی در میان باشد، عمدتاً و اکثریت زنان به خاطر فرزندانشان ناملایمات زندگی زناشویی را تحمل می‌کنند و دم از جدایی ن
نماز جعفر طیار از کیست؟
نماز جعفر طیار از جمله نمازهای مستحبی است که تأکید زیادی به خواندن آن شده است.
این نمازی است که پیامبر (ص) در روز فتح خیبر که مصادف بود با بازگشت جعفر بن ابی‌طالب از حبشه به مدینه به او یاد داد و در مورد آن فرمود:
«اگر توانستى این نماز را هر روز و اگر نتوانستى هر هفته و اگر نتوانستى هر ماه و اگر نتوانستى هر سال و اگر نتوانستى در عمر خود یک بار بخوان. اگر این نماز را خواندى، خداوند گناهان بزرگ و کوچک، قدیم و جدید و گناه عمدى
بازگشت پیکر شهید مدافع حرم در ٢٤ فروردین‌ ماه
پیکر مطهر «ابو زینب» سوریه، شهید احمد جلالی نسب پس از دو سال مفقودالاثری در تدمر (پالمیرا)، ٢٤ فرودین ماه وارد تهران می‌شود و فردای آن روز در قم تشییع و در گلزار امامزاده علی بن جعفر(ع) به خاک سپرده می‌شود.
 صفوان بن یحی گوید  جعر بن  محمد بن اشعش بمن گفت میدانی، سبب وارد شدن ما در مذهب تشیع وشناسایی ما بان چه بود با انکه نزد ما هیچ یادی از ان نبود و بانچه مردم شیعیان داشتند ما معرفت نداشتیم  گفتم داستانش چبست  کفت  ابو جعفر  ابوالدوانیق  یعنی منصور دوانیقی  دومین لیفه  عباسی ودانق یکدانک درهم است که تقریبا یک پشیز میشود واین لقب را مردم از نظر  خست و بخلش باو. داده اند  زبرا برای کندن نهر کوفه از مردم سری  یکدانق گرفت بپدرم ابو محمد ن اشعث  گف
بسم الله القاسم الجبارین
یا اباصالح المهدی
یا ابوالفضل
این حقیر به عنوان کسی که به ولایت امیرالمومنین علی علیه السلام و جانشین پیامبر بودن و غصب مقام و منزلت و حکومت و...ایشان توسط ابابکر و عمر و عثمان و شهادت همسر ایشان حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیهم و سقط فرزند ایشان و نابینا شدن چشم ایشان به دلیل سیلی عمر بر صورت فاطمه زهرا سلام الله علیهما و مقام عصمت علی و فاطمه و امام حسن و امام حسین و علی بن الحسین زین العابدین و محمد بن علی باقرالعلوم
بنام خداوند روزی رسان
مختصری از زندگانی امام محمد تقی علیه السلامنام: محمّدلقب: جواد، التقیکنیه: ابو جعفرنام پدر: علینام مادر: خیزرانروز ولادت(ه ق): 10 رجب سال 195 ه قمکان ولادت: مدینه-عربستان سعودیمدت امامت(ه ق): 17 سالمدت عمر(ه ق): 25 سالروز شهادت(ه ق): 30 ذیقعده سال 220 ه قفرمانروایان زمان: معتصمقاتل: معتصممحل دفن: کاظمین - عراقفرزند پسر: 4فرزند دختر: 7

حضانت به معنی مراقبت و نگهداری از فرزند است . معمولا در مورد نگهداری از فرزند تا زمانی که پدر و مادر با یکدیگر زندگی می کنند مشکلی در این خصوص وجود ندارد . اما هنگامی که پدر و مادر از هم جدا می شوند یک موضوعی مطرح می شود که نگهداری از فرزند بر عهده چه کسی است .
یک قاعده ابتدایی وجود دارد که نگهداری از فرزند تا سن هفت سالگی بر عهده مادر و پس از آن بر عهده پدر می باشد . در برخی از موارد مانند وابستگی شدید عاطفی ،اعتیاد به مواد مخدر و الکل و عدم تعادل
نام حضرت امیر المومنین علیه السلام در قرآن
شیخ محمد بن احمد بن شاذان قمی رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه روایت کرده است:
حدثنا جعفر بن محمد بن قولویه رحمه الله ، قال حدثنی علی بن الحسن النحوی قال : حدثنی أحمد بن محمد ، قال : حدثنی منصور بن أبی العباس ، قال : حدثنی علی بن أسباط ، عن الحكم بن بهلول ، قال : حدثنی أبو هما[م] قال : حدثنی عبد الله بن اذینة ، عن جعفر بن محمد ، عن أبیه ، عن علی بن الحسین ، عن أبیه قال : قام عمر بن الخطاب إلى النبی صلى الله علیه

کمک جعفر غلامی به تیم فوتبال وحدت بروجرد

50.000.000 ریال هزینه مراسم سالگرد مرحوم پدر گرامی آقای جعفر غلامیبه تیم فوتبال جوانان وحدت بروجرد اهدا شدبه دنبال حضور تیم فوتبال جوانان وحدت بروجرد در لیگ دسته اول ایرانآقای جعفر غلامی از چهره های خوش نام و از ورزشکاران اخلاق مدار بروجردتوسط سایت فرهاد داودوندی مبلغ 50.000.000 ریال ( پنج میلیون تومان ) به مسوولین تیم فوتبال وحدت بروجرد اهدا نمودصمیمانه برای آقای جعفر غلامی که به مناسبت سالگرد د

علی بن موسی بن جعفر بن محمد بن علی بن حسین بن علی بن ابی‌طالب، کنیه‌اش، ابوالحسن و مشهورترین لقبش رضا است. در روایتی از امام جواد(ع) آمده است که این لقب از سویخداوند به پدرش داده شده است؛[۱] ولی برخی منابع گفته‌اندمأمون لقب رضا را به او داد.[۲] صابر، صدیق، رضی و وفی از دیگر القاب آن حضرت است.[۳] در برخی روایات او عالم آل محمد نامیده شده است.[۴] نقل شده است که امام کاظم(ع) به فرزندانش می‌گفت: «برادر شما علی بن موسی، عالم آل محمد اس
قبول اجاره شرعیه نمود کربلائی صادق وَلد عمو نصرالله استاد محمد سان نراقی(صادق فرزند نصراله ابن محمد سان نراقی) از مخدره(زن با حجاب) المسماه صبیه(دختر) مرحوم آقا غلامرضا استاد آقاخان نراقی زوجه جواد ولد آقا حبیب اله حاجی آحمزه تمامی یکدرب یورت(مکان – اتاق خانه) انبار شهره واقعه در تحت اطاق عبدالرحیم آقا موسی(عبدالرحیم فرزند موسی) که در خانه حاجی کاظم شهره قُرب(نزدیک) مدرسه نراق است ضمیمه مَمَر(گذر) و مدخل(جای درآمدن) و مُشاع(مشترک) ... متعلقه ع
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
إذا أذن الله لنا فی القول ظهر الحق واضمحل الباطل وانحسر عنکم إلی الله ارغبُ فی الکافیة وجمیل الصُنعِ والولایة
ای شیعه ما هر گاه خداوند به ما اجازه دهد که سخن بگوییم، آن وقت حق آشکار و باطل از میان می‌رود، و حق بر شما معلوم گردد. امیدوارم خداوند ما را مشمول لطف و عنایت و ولایت خویش قرار دهد.
منابع:الغیبة (للطوسی)/ کتاب الغیبة للحجة / النص / 289 / 4 - فصل بعض معجزات الإمام المهدی ع و ما ظهر من جهته ع من التوقیعات على یدی
          بحق علی المرتقضی و الائمه الهدی و بحق اللوح والقم اللهم احفظ من شر والد و ولد

بسم الله الرحمن الرحیم

1= برای زیاد شدن حافظه بگو: سبحان من لا یعتدی علی اهل مملکته سبحان من لا یاخذ اهل
الارض بالوان العذاب سبحان الرئوف الرحیم اللهم اجعل لی فی قلبی نورا وبصرا فهما وعلما انک علی
کل شی قدیر

2= در سجد ه صدبار بگو شکرا و صدبار بگو: عفوا و یا حداقل سی بار بگو شکر الله

3= جهت عاقبت به خیری: رضیت بالله ربا و بمحمد صلی الله علیه و آله نبیا و با
السلام علیک یا جعفر بن محمد یا صادقَ البارَّ الأمین
ما که همیشه سرخوش شمیمی از شقایقیم  ****  شیعه که نه ، ولی محبین امام  ِ صادقیم
شهادت امام جعفر صادق علیه السلام، مرد آسمانی مدینه، چشمه جود و سخاوت کوه حلم و بردباری، تجسم اخلاص و صبر و دریای عمیق علوم لدنی بر پیروان آن حضرت تسلیت باد.
بدین وسیله به اطلاع عاشقان اهل بیت عصمت
و طهارت (ع) می رساند که مراسم  تکریم مقام عالی امام صادق علیه
السلام برگزارمی گردد .
زمان حرکت کاروان : جمعه 7 تی ماه 98 
فضیلت جناب مسلم بن عقیل در کلام پیامبر صلی الله علیه و آله
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:
حدثنا الحسین بن أحمد بن إدریس رحمه الله، قال: حدثنا أبی، عن جعفر بن محمد بن مالك، قال حدثنی محمد بن الحسین بن زید، قال: حدثنا أبو أحمد محمد بن زیاد، قال: حدثنا زیاد بن المنذر، عن سعید بن جبیر، عن ابن عباس، قال: قال علی علیه السلام لرسول الله صلى الله علیه وآله: یا رسول الله، إنك لتحب عقیلا؟ قال: إی والله إنی لاحبه حبین: حبا له، وحبا لحب أبی طالب له
⁦✍️⁩بعضی افراد نسبت به نام های مذهبی حساسیت دارند؛اما در غرب بیشترین نام ها برگرفته از شخصیت های مذهبی هستند که این اسامی فارغ از مرز آن کشورها هست:
جوزف=یوسف
مایکل=میکائیل
دنیل=دانیال
کریستین=مسیح
گابریل=جبرئیل
ژاکوب=یعقوب
ساموئل=اسماعیل
ماریا=مریم
نوا=نوح
آبراهام=ابراهیم
دیوید=داوود
سالومون=سلیمان
سوزان=سوسان(از زنانی که حضرت مسیح(ع) را مشایعت میکردند)
سایمون=شمعون
یوهان=یحیی
موشه=موسی
آدام=آدم
ایزاک= اسحاق
جفر=جعفر
نام فرزند
                                     بسم الله الرحمان الرحیم 
با سلام خدمت کلیه همشهریان عزیز و مهمانان محترم،اینجانب امیر محمد باقری فرزند علی باقری فرزند نور محمد باقری از جید (خانه) بالا هستم
من تصمیم گرفتم تا یک وبلاگ در مورد روستای عزیزمان بسازم تا مردم باروستای عزیزمان آشنا شوند ودر عصر ارتباطات واینترنت از این نعمت بیبهره نمانیم
باتشکر از برنامه وبلاگ که این امکان را به من داده اند تا وبلاگم را بسازم

حضرت عبدالعظیم از نوادگان حضرت امام حسن(ع) می باشد و از اصحاب امام جواد و امام هادی (ع) بود و عقاید خود را بر امام هادی (ع) عرضه داشت و امام او را تأیید کرد. مناسب است ما این روایت را نقل کنیم.
شیخ صدوق (ره) و غیر ایشان از جناب عبدالعظیم روایت کرده اند که فرمود: بر آقای خودم، حضرت امام هادی (ع) وارد شدم. چون مرا دید فرمود: مرحبا به تو ای ابوالقاسم! تو ولیّ ما هستی. عرض کردم : ای فرزند رسول خدا! می خواهم دین خود را بر شما عرضه کنم. اگر مورد پسند شما است تأی
حضرت باب الحوائج ابوالفضل العبّاس (علیه السلام) فرزند
برومند اول پیشوای شیعیان حضرت امام علی (ع) و امّ‌البنین (س)، در روز
چهارم شعبان سال ۲۶ هجری قمری در مدینه منوره چشم به جهان گشود.
مادرش فاطمه دختر حزام بن خالد از قبیله کلاب بود که نیاکانش همه از دلیرمردان عرب، و در شجاعت و دلیری مشهور بودند.
امام علی (ع)، ۱۰ سال پس از وفات حضرت فاطمه زهرا (س) با امّ البنین ازدواج
کرد. این بانوی مکرمه، سرپرستى فرزندان حضرت زهرا (س) را بر عهده گرفت و
آنان را ح
نام فرزندان هنرمندان و بازیکنان ورزشی ایران
اسم بچه سلبریتی ها
نوردخت : اسم دختر رامبد جوان و نگار جواهریان
نیما ، احسان و نَعیما : فرزندان شهریار کرمی
بامداد و پورشاد : فرزندان رشید کاکاوند
آرشام (اسم ایرانی): فرزند شهربانو منصوریان
مژگان : فرزند زنده یاد حسین شَهاب
کاوه : فرزند مهران نائل
ایلین و شایلین : فرزندان باربد بابایی
آویشه و فرید : فرزندان زنده یاد الهه
بهرنگ :فرزند بهروز بقایی یونا : فرزند بهرنگ بقایی
یادش بخیر
سال ۸۰ بدو ورودمان به دانشگاه امام حسین (ع) ، حدودا ۲ ماه دوره ی عقیدتی داشتیم در مهمانسرای شاهد قم، ایام شهادت امام موسی ابن جعفر(ع) بود، آقا مهدی و علی (چون از اعضاء هیات محبین بودند) گفتند(( میخوام به حاج احمد بگم بیاد )) حاج احمد آمد و سخنرانی کرد و بعدش هم مداحی، مداحی پرشور مثل همیشه.
پارسال در تشییع پیکر پاک آقا مهدی که حاج احمد پناهیان را دیدم به بچه ها گفتم ، عجب! چه تقارنی،خوشا به سعادتش، مثل اینکه آقا مهدی حاجتش را از خود باب ال
محموباقر حسنوند روانشناس و مشاور خانواده ، درباره رفتارهای کودکان براساس ترتیب تولد اظهار کرد: رفتار والدین با نخستین فرزند متفاوت است و نگرش ها، انتظارات، مهارت های فرزندپروری و نگرانی های والدین در فرزند اول فرق دارد.
این روانشناس گفت: والدین در به دنیا آمدن فرزند اول تجربه کافی ندارند به همین دلیل پیش از تولد فرزند خود برای تربیت فرزندشان ایده آل فکر می‌کنند در نتیجه سطح انتظارات از کودکشان بالاست.
ادامه مطلب
وی روز جمعه ۲۲ شعبان ۱۳۴۵ قمری (۵ اسفند ۱۳۰۵ خورشیدی) در  به دنیا آمد. پدرش علی‌محمد و جدش محمدکریم و جد اعلایش محمدباقر و جد بالاتر محمدصادق بوده‌اند.
پدربزرگش محمّدباقر در «سرای نو» شیراز تاجر بود، لباسی شبیه لباس روحانیّت می‌پوشید و پیوسته در مسجد مولای شیراز به جماعت حاضر می‌شد و محترم و معتمد بود. جدّش محمّد کریم فرزند محمّدباقر که او نیز عمّامه‌ای بر سر داشت و در بازار در اثنای کار، کلاه پوستینی بر سر می‌گذاشت، در سرای گمرک شیراز و
اخم نکن به روزگار فرزند آدم...چطور دلت می‌آید؟!روزگار را من و تو می‌سازیم...بیتابی پاییز را هم بگذار به حساب پریشانی او در غم بهار...ما لابه‌لای سرزمین دلمان بذر محبت کسی را کاشتیم که بودنش امان است برای زمینی‌ها، آسمانی‌ها...صاحب‌الزمان است او...درست که یوسفمان را در کوچه‌های غفلت دل گم کرده‌ایم اما با همین دلواپسی‌های کال،این درخت‌ها که زرد شده‌اند روزى سبز می‌شوند.اخم نکن به روزگار، فرزند آدم...خورشید همین حوالی است…
شهید لطفی نیاسر
#یادش_بخیر
سال ۸۰ بدو ورودمان به دانشگاه امام حسین (ع) ، حدودا ۲ ماه دوره ی عقیدتی داشتیم در مهمانسرای شاهد قم، ایام شهادت امام موسی ابن جعفر(ع) بود، آقا مهدی و علی (چون از اعضاء هیات محبین بودند) گفتند(( میخوام به حاج احمد بگم بیاد )) حاج احمد آمد و سخنرانی کرد و بعدش هم مداحی، مداحی پرشور مثل همیشه.
پارسال در تشییع پیکر پاک آقا مهدی که حاج احمد پناهیان را دیدم به بچه ها گفتم ، عجب! چه تقارنی،خوشا به سعادتش، مثل اینکه آقا مهدی حاجت
Shirazart.blog.ir 
۵- فیلمی از کیومرث پور احمد با بازی داوود رشیدی؟
      ۱- سر نخ         ۲- قصه های مجید       ۳- تاتوره          ۴- خواهران غریب 
****** جواب : گزینه ی ۳
۶- فیلمی از زنده یاد علی حاتمی که به زندگی و آثار برجسته ی ایرانی می پردازد ؟ 
       ۱- سوته دلان  ۲- کمال الملک    ۳- دلشدگان   ۴- جعفر خان از فرنگ برگشته 
******** جواب : گزینه ی ۲
عکس حاضر نمایی از بردشیر مرحوم کدخدا مدی بهرامسیرآسترکی می باشد در قبرستان بنه وار آسترکی
چهره های حاضر درعکس نوادگان آن بزرگوارمی باشند که همگی دارفانی را بدرود گفته 
مرحوم کدخدا مدی درسال 1318هجری قمری پس از یک قرن عمربابرکت وعزت دست از زندگی دنیا کشیده و به منزل ابدی پیوست
وی درطول عمرگرانمایه اش زحمات زیادی برای طایفه آسترکی وایل بختیاری کشید وبه طوریقین میتوان گفت که بعدازوقایعی که درحوالی سال1200 قمری برای طایفه آسترکی وایل بختیاری پ
  داستان‌هایی از امام جعفر صادق (ع)

سیره‌ی امام جعفر صادق (ع)

شخصیت
امام صادق(ع) به اندازه‌ای جامع و برجسته است که افزون بر شیعیان، عالمان و
عارفان اهل تسنن نیز توجهی ویژه به آن حضرت داشته و برتری علمی و شخصیتی
ایشان را ستوده و از آن حکایت‌ها نقل کرده‌اند. در ادامه روایاتی از سیره ی
امام صادق(ع) را می‌خوانیم.
فضیلت میهمان بر میزبان
محمّد بن قیس حکایت کند:
روزى در محضر مبارک امام جعفر صادق علیه
السلام نام گروهى از مسلمانان
حضرت امام موسییٚ کاظم علیہ السلام
تحریر :مصطفی علی فخری
حضرت امام موسیٰ کاظم علیہ السلام ، رسول مقبول حضرت محمد مصطفٰے صلی اللہ علیہ و آلہ و سلم کے ساتویں جانشین اور ہمارے ساتویں امام ہیں ۔سلسلہ عصمت کی نویں کڑی ہیں.
آپ کے والد گرامی حضرت امام جعفر صادق علیه السلام اور مادر گرامی حضرت بی بی حمیده  خاتون هیں جو مکتب جعفری کے تربیت یافته هونے کے ناطے طهارت باطنی اور پاکیزگی روح کے اعلا درجات تک پهنچ گئی تھیں که امام جعفر صادق علیه السلام نے ان
مقاله شیوه های فرزند پروری
بر مبنای آموزه‏‌‌های اسلامی، پدر و مادر وظیفه اصلی فرزند پروری را بر عهده دارند.در این مقاله در ابتدا سبک‏‌‌های رایج فرزند پروری مورد بررسی شده در ادامه دیدگاه اسلام در مورد سبک‏‌‌های فرزند پروری آمده است.نتایج تحقیق حاکی از آن است که سبک مقتدرانه نزدیکترین شیوه به روش تربیتی اسلام است.پس پیش از هر چیز با خودتان فکر کنید، ببینید خود شما روش فرزند پروی خود را چگونه توصیف می‌کنید؟ آیا یک پدر یا مادر سختگیر و ک
باعرض تسلیت شهادت امام هادی علیه السلام
 محمد بن احمد بن عبیدالله از امام هادی و آن حضرت از پدرش امام
جواد از علی بن موسی الرضا از موسی بن جعفر از امام صادق علیهم‏السلام نقل
می‏نماید که حضرت فرمود:
«علیکم بالورع فانه الدین الذی نلازمه و ندین الله تعالی به و نریده ممن
یوالینا لا تتعبونا بالشفاعة».. «ورع و پرهیزکاری را پیشه کنید که این
همان دینی است که ما ملازم آن هستیم و با آن خدا را عبادت می‏نماییم و آن
را از کسی که ولایت ما را پذیرفته م
‍ فضیلت حضرت مسلم بن عقیل در کلام پیامبر صلی الله علیه و آله

شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:

✍ حدثنا الحسین بن أحمد بن إدریس رحمه الله، قال: حدثنا أبی، عن جعفر بن محمد بن مالک، قال حدثنی محمد بن الحسین بن زید، قال: حدثنا أبو أحمد محمد بن زیاد، قال: حدثنا زیاد بن المنذر، عن سعید بن جبیر، عن ابن عباس، قال: قال علی علیه السلام لرسول الله صلى الله علیه وآله: یا رسول الله، إنک لتحب عقیلا؟ قال: إی والله إنی لاحبه حبین: حبا له، وحبا لحب أبی
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
أبَی الله عزّ وجلّ للحقِ إلاّ تماماً وللباطل إلاّ زُهوقاً وهو شاهدٌ علی بما أذکُره
ای شیعه ما خداوند مقدّر فرموده است که حق به مرحله‌ی نهایى و کمال خود برسد و باطل از بین برود، و او بر آنچه بیان نمودم گواه است.
منابع:الغیبة (للطوسی)/ کتاب الغیبة للحجة / النص / 287 / 4 - فصل بعض معجزات الإمام المهدی ع و ما ظهر من جهته ع من التوقیعات على یدی سفرائهالإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 468 / احتجاج الحجة القائم المنتظر ا
  ابراهیم بن شعیب گوید بامام صادق ع عرضکردم  پدرم بحدی پیر  وناتوان شده که اورا برای قضای حاجت به پشت میبریم  فرمود اگر توانی خودت اینکار را مباشرت کنی بکن و خودت برایشم لقمه کن سپر اتش فردایت باشد تا فردا ترا ببهشت بردحدیث 19 سدیر گوید بامام صادق جعفر صادق ع عرضکردم ایا فرزند میتواند پدرش را پاداش دهد وزحمات اورا جبران کند فرمود پاداش برای پدر نیست جز در دوصورت 1 پدر  برده باشد وپسر اورا بخرد وازاد کند پدر بدهی داشته باشد وپسر انرابپردازد
دانلود آهنگ جدید جعفر بی ظرفیت
Download New Music Jafar Bi Zarfiyat
آهنگ جدید جعفر بنام بی ظرفیت
مزه میخورم باک بر بولاخ پیکا توی دستم محکم میرم بالا گرفته عرخ حتی نمیتونم
دستشویی میخوام برم گرفته عرخ ی به تو دلم گرم بود تو هم که اونجوری تگری زدی و پاچیدی بدجوری

دانلود آهنگ با کیفیت 320

متن آهنگ بی ظرفیت

آهنگ های جعفر
السلام علیک یا رسول الله (ص)---- السلام علیک یا جعفر بن محمد الصادق(ع)
میلاد باسعادت پیامبرگرامی اسلام(ص) و امام جعفرصادق (ع) بر همه مسلمانان مبارک باد. 

خداوندا به حق نور دینت              رسول  رحمة  للعالمینت
گناه اهل ایمان را ببخشا             روا کن حاجت اهل یقینت

صادق  آل محمد ، جعفر  است      عالم دین ، وارث  پیغمبر است
طالبانِ  علم  و  دانش ، گرد  او       عالمانِ   هر  زمان ،  شاگرد  او
نزد شیعه او رئیس مذهب است 
ایمان حضرت ابو طالب علیه السلام و دروغگویی مخالفین در کلام امام صادق علیه السلام
ثقة الاسلام کلینی قدس الله روحه الشریف روایت کرده است:
۲۹- الحسین بن محمد ومحمد بن یحیى، عن أحمد بن إسحاق، عن بكر بن محمد الأزدی، عن إسحاق بن جعفر، عن أبیه علیه السلام قال: قیل له: إنهم یزعمون أن أبا طالب كان كافرا؟ فقال: كذبوا كیف یكون كافرا وهو یقول: ألم تعلموا أنا وجدنا محمدا * نبیا كموسى خط فی أول الكتب وفی حدیث آخر كیف یكون أبو طالب كافرا وهو یقول: لقد علمو
#شهید #جعفر #حیدریان  #فردوئی
نام  پدر:   غلامرضا
تاریخ  تولد:  1335/03/10
محل  تولد:   قم-روستای فردو
تاریخ  شهادت:    1361/01/02 
محل  شهادت:  کرخه
عملیات :  فتح المبین
محل  دفن:  گلزار شهدای شیخان
وصیت نامه:
 و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا 
فی الارض و  نجعلهم الائمه و نجعلهم الوارثین
لینک معرفی شهدای جمهوری اسلامی ایران در پیامرسان بومی سروش
وصیت نامه:
وصیت نامه:
سرکار خانم
................................ فرزند ......................... به
شماره شناسنامه ..................... و کد ملی
................................. و به آدرس سکونت
............................................   زوجه سند نکاحیه شماره
......................  به موجب  این  سند اقرار نمودند تمامی  مهریه 
مندرج  در سند نکاحیه  فوق  الذکر را به همسر خود جناب آقای 
................. فرزند ......................... به شماره شناسنامه
............... و کد ملی ............................  ابرا نموده  و
ذمه  زوج  درخصوص  پرداخت  مهریه  به  زوجه  بری  گ
آنزیم ها هم
جایگاهِ فعال دارند
یعنی با چیزی جز آن اصلِ کاری
جفت نمیشوند
جز آن را
نمیخواهند ...
حالا
تو هی از من بپرس :
چرا من؟!^_^
#مریم_قهرمانلو
{کاربر یک عدد دانشجوی مهندسی صنایع که داره رو پروژه ی کارشناسی که مربوط به داروسازی!! و مدل سازی ویروس و ... هست کار میکند}
پ.ن1:
نوشته بود وقتی با من حرف میزنی دهنتو ببند!
پ.ن2:
گر عدالتی برای
مردم وجود ندارد ،
اجازه نده آرامشی هم برای دولت وجود داشته باشه...
امیلیانو_زاپاتا
پ.ن3:
اینکه فکر میکنیم همه چی کار آمر
١٠/١٠. مُحَمَّدُ بْنُ‌ یَحْیىٰ‌، عَنْ‌ أَحْمَدَ بْنِ‌ مُحَمَّدٍ، عَنِ‌ ابْنِ‌ مَحْبُوبٍ‌، عَنْ‌ عَبْدِ اللّٰهِ‌ بْنِ‌ سِنَانٍ‌، قَالَ‌: ذَکَرْتُ‌ لِأَبِی عَبْدِاللّٰهِ‌ عَلَیْهِ‌السَّلاَمُ‌ رَجُلاً مُبْتَلىً‌ بِالْوُضُوءِ وَ الصَّلَاةِ‌ (۱)، وَ قُلْتُ‌: هُوَ رَجُلٌ‌ عَاقِلٌ‌، فَقَالَ‌ أَبُو عَبْدِاللّٰهِ‌ عَلَیْهِ‌السَّلاَمُ‌: «وَ أَیُّ‌ عَقْلٍ‌ لَهُ‌ وَ هُوَ یُطِیعُ‌ الشَّیْطَانَ‌؟!» فَقُلْتُ‌ لَهُ‌: وَ کَیْ
‍ ▪️به مناسبت ‌وفات حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام (۱۵ شوال)؛
«من، معتقدم که خدا یکیست.
عقیده دارم که محمد، خاتم انبیاست و بعد از او تا قیامت رسولی نخواهد آمد. معتقدم که امام بلافصل بعد پیامبر، علی بن ابیطالب است.
پس از او امامت از آن حسن است.
سپس حسین.
سپس علی بن الحسین، و محمد بن علی، جعفر بن محمد، و موسی بن جعفر، و علی بن موسی، و محمد بن علی امامان من هستند.
و پس از آن ها، شما را امام خود می دانم، و اطاعت تان را واجب»! 
او گفت و امامش شنید و فر
رابطه با فرزند خوانده در ابتدا می تواند بسیار سخت باشد. اما با کمی تلاش میتوان رابطه را بهبود بخشید. تنها کاری که لازم است انجام دهید اینست که در همان ابتدا بنیان رابطه را خوب بنا کنید. اگر همه چیز خوب پیش برود این رابطه همانند آهن محکم خواهد شد. در این مقاله راه های تقویت رابطه با فرزند خوانده ها را به طور کامل گفته ایم. ادامه مطلب را ببینید. 
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیماللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهمبا استعانت از خداوند منان و با توجه به نیاز مبرم این نرم افزار در جامعه، برآن شدیم تا بانک جامعی از اسامی موجود جهت انتخاب فرزند دلبندتان را پس از یک هفته جستجو، دسته بندی و الگوسازی ، آماده ارائه به پیشگاه شما بنماییم.نرم افزار بانک جامع اسامی جهت انتخاب اسم پسر و یا دختر فرزند دلبندتان بگونه ای هوشمندانه برنامه نویسی شده است که هنگام استفاده از این نرم افزار بتوانید بر اساس سلیق
خاطره ای از شهید موسوی نژاد
اهل ریاکاری و تظاهر به دین­داری نبود.  نور ایمان و معنویت را می­شد در چهره­‌اش دید. در میان همکاران به عنوان فردی با ایمان و مقید به اصول و اعتقادات شناخته شده بود. زمانی که در حضور فرماندهان رده بالای سپاه جلسه­ای برگزار می­شد و تا هنگام اذان طول می­کشید برای خواندن نماز جماعت به اتفاق، سید را برای پیش نماز شدن انتخاب می­کردیم. یعنی حتی فرماندهان او را از نظر دینی و اعتقادی به اندازه­ای قبول داشتند که راضی می­شد
مختصری از سیره و زندگانی امام رضا (ع)
نام شریفشان : علی
پدر بزرگوارشان : امام موسى کاظم علیه السلام
مادر گرامیشان : بانویى مکرّمه به نام نجمه یا تکتم است، وى پس از ولادت حضرت رضا، طاهره -پاکیزه- نام گرفت. وى بانویى عفیف و خردمند و از اشراف عجم بوده است.در روایت است که جناب تکتم مادر حضرت رضا علیه السلام فرمود: مرا با دایه‏ اى کمک دهید (تا در شیردادن حضرت رضا علیه السلام کمکم کند) پرسیدند: آیا شیر کم است؟ گفت: نه، ولى من اذکار و نمازهایى دارم که پس ا
تقویم شیعه
ششم جمادی الاول
جنگ موته
در سال هفتم هجرت در چنین رزی جنگ موته به وقوع پیوست. تعداد مسلمین در این جنگ سه هزار نفر و تعداد کفار صد هزار نفر بود. این جنگ از آنجا آغاز شد که حارث بن امیر ازدی که حامل نامه‌ای از پیامبر صلی الله علیه و آله به قیصر روم بود، در زمین‌های موته به دستور شرحبیل بن عمرو سردار لشکر روم دستگیر شد و دست‌های او را بستند و گردنش را زدند. پیامبر صلی الله علیه و آله از شنیدن این خبر بسیار ناراحت شدند و لشکری به موته روا
کتاب فرزند خواندگی( بررسی مبانی فقهی و حقوقی وآثار آن) نوشته طلبه فاضل حسین محمدی چاپ شد.
این کتاب در قطع جیبی و در 93 صفحه و با قیمت 50000 ریال توسط انتشارات لوح سبز، منتشر شد.
برای تهیه کتاب روی عکس کلیک کنید و با واریز مبلغ و پیامک آدرس به شماره 09192655866 آن را پستی دریافت کنید.
توسل عالم اهل تسنن به امام باقر علیه السلام
ابن فرحون مالکی از علمای اهل تسنن و قاضی شهر مدینه در قرن هشتم هجری قمری، پس از آنکه توسل به ائمه بقیع علیهم السلام را برای رفع حاجات توصیه می‌کند، در باره توسل به امام محمد باقر علیه السلام می‌نویسد:
السلام علیك یا سیدی أبا جعفر الباقر، والسلام علیك یا ذا الشرف الأصیل والفضل الجلیل، السلام علیك یا ابن زین العابدین السلام علیك یا فخر العلماء العاملین، السلام علیك ورحمة الله وبركاته.
سلام بر تو ا
✅نکته طلایی سوم: والدین و سعادت و شقاوت کودک‌
⬅️از نظر اسلام گر چه پدر و مادر هر دو در سعادت و شقاوت فرزند نقش دارند و لکن نقش مادر در فرزند بیشتر می باشد. از این رو پیامبر اکرم فرمودند: بپرهیزید از خضراء دمن. پرسیدند مقصود از خضراء دمن چیست؟ فرمودند: زن زیبایى که در خاندان بد و پلید رشد کرده باشد. «ایاکم و خضراء الدمن. قیل یا رسول الله و ما خضراء الدمن؟ قال المرأه الحسناء فى منبت السوء.» (الکافی، ج5، ص332)همچنین متقابلًا انسان نباید دخترش را به
واکنش آقا امام صادق علیه السلام هنگام شنیدن نام عمر بن خطاب و منصور دوانیقی
شیخ الفقها ابو الصلاح حلبی رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه روایت کرده است:
ورووا عن اسماعیل بن یسار ، عن غیر واحد ، عن جعفر بن محمد قال : كان إذا ذكر عمر زنّاه ، وإذا ذكر أبا جعفر أبا الدوانیق زنّاه .
هر گاه در مجلسی نام عمر و منصور دوانیقی می آمد امام صادق علیه السلام می‌فرمودند: ای زنازاده!!!
تقریب المعارف، تالیف ابو الصلاح حلبی، صفحه ۲۴۸

پس بیایید ما شیعیان نیز به اما
متوکل بن هارون که در مقدمه صحیفه سجادیه به عنوان راوی اصلی صحیفه معرفی شده است می گوید: روزی یحیی بن زید بن علی (ع) {نوه امام سجاد (ع)} را بعد از شهادت پدرش دیدار نمودم. یحی بن زید از من پرسید آیا تو پسر عمویم جعفر بن محمد { امام صادق(ع)} را ملاقات کرده ای؟ گفتم: آری. گفت: آیا از او شنیدی که عاقبت کار من چه میشود؟ 
گفتم: امام گفت تو نیز مانند پدرت به دلیل قیام علیه بنی امیه کشته می‌شوی. پس چهره‌اش دگرگون شد. به او گفتم: فدایت شوم، من مردم را دیدم ک به پس
#حدیث_مهدوی
امام حسن عسگری(ع)

«اسماعیل بن علی نوبختی می گوید: در آخرین روزهای زندگی امام حسن عسکری علیه‌السلام به محضر آن حضرت مشرف شدم، آقازاده ی گرامی، پدر بزرگوارش را کمک می کرد، تا وضو بگیرد، چون در اثر بیماری (مسموم بودن) خود قدرت نداشت. آقازاده ی گرامی بر سر مبارک و پاهای شریف آقا، مسح کرد چون کار وضو به پایان رسید، امام علیه‌السلام خطاب به نور دیده ی گرامی فرمود:«ابشر یا بنی! فانت صاحب الزمان، و انت المهدی، و انت حجة الله فی ارضه، و انت
#حدیث_مهدوی
کلام امام زمان(عج)
إذا أذن الله لنا فی القول ظهر الحق واضمحل الباطل وانحسر عنکم إلی الله ارغبُ فی الکافیة وجمیل الصُنعِ والولایة
ای شیعه ما 
هر گاه خداوند به ما اجازه دهد که سخن بگوییم، آن وقت حق آشکار و باطل از میان می‌رود، و حق بر شما معلوم گردد. امیدوارم خداوند ما را مشمول لطف و عنایت و ولایت خویش قرار دهد.
منابع:الغیبة (للطوسی)/ کتاب الغیبة للحجة / النص / 289 / 4 - فصل بعض معجزات الإمام المهدی ع و ما ظهر من جهته ع من التوقیعات على یدی
 در 20 اسفند سال 1335  جهان هستی گوهری را در اغوش گرفت که مادرش فاطمه و پدرش حسن وی را قاسم نامیدند. او در روستای کوستانی و دور افتاده ی قنات ملک در شهرستان رابر از توابع استان کرمان در خانواده ای مذهبی زاده شد .او فرزند وسط خانواده و دارای یک خواهر و برادر بزرگتر از خود و همچنین خواهر و برادری کوچک  تر از خود بود . 
ان ها زندگی عشایری داشتند و پدر ایشان به کار کشاورزی مشغول بودند.

#حدیث_مهدوی
امام حسن عسگری(ع)

«اسماعیل بن علی نوبختی می گوید: در آخرین روزهای زندگی امام حسن عسکری علیه‌السلام به محضر آن حضرت مشرف شدم، آقازاده ی گرامی، پدر بزرگوارش را کمک می کرد، تا وضو بگیرد، چون در اثر بیماری (مسموم بودن) خود قدرت نداشت. آقازاده ی گرامی بر سر مبارک و پاهای شریف آقا، مسح کرد چون کار وضو به پایان رسید، امام علیه‌السلام خطاب به نور دیده ی گرامی فرمود:«ابشر یا بنی! فانت صاحب الزمان، و انت المهدی، و انت حجة الله فی ارضه، و انت
                               اللهم احفظ هذالدعا من الزلزله و الفجاه و الوباء
بسم الله الرحمن الرحیم

1=اللهم بحق فاطمة و ابیها و بعلها و بنیها و السر السمتودع فیها اسالک ان تصلی علی محمد و آل
محمد و ان تفعل بی ما انت اهله و ان تقضی حوائجی  . الذین امنوا و تطمئن قلوبهم  بذکر الله الا بذکر
الله تطمئن القلوب

2= جهت گرفتار نشدن: اللهم انی اسالک الامن و العافیة من جمیع البلاء و الشکر علی العافیة
الغنی عن شرار الناس

3= بسم الله یاهو من هو هو ی
میلاد پر برکت حضرت باقرالعلوم امام محمد باقر (علیه السلام) و حلول ماه مبارک رجب المرجب مبارک باد .

امام محمد باقر (علیه السلام) پنجمین پیشوای شیعیان ،جمعه ی نخستین روز ماه رجب سال پنجاه و هفت هجری در شهر مدینه چشم به جهان گشود.[1] او را«محمد»نامیدند و«ابو جعفر»کنیه و«باقر العلوم »یعنی «شکافنده ی دانشها»لقب آن گرامی است. به هنگام تولد هاله یی از شکوه و عظمت نوزاد اهل بیت را فرا گرفته بود،و همچون دیگر امامان پاک و پاکیزه به دنیا آمد. امام باق
تقویم شیعه
بیست و پنجم رجب
شهادت امام موسی بن جعفر علیهما السلام
در این روز در سال ۱۸۳ هجری قمری بنا بر مشهور امام موسی بن جعفر علیهما السلام، در حبس سندی بن شاهک (لعنت الله علیه) به شهادت رسیدند. به روایت مرحوم کلینی روز شهادت حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام ششم رجب است. هارون ملعون به ظاهر برای زیارت و در حقیقت برای دستگیر نمودن حضرت موسی بن جعفر علیهما السلام و فرستادن آن حضرت از مدینه به بغداد به مسجد النبی صلی الله علیه و آله آمد.
خلفای ظا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها